KMP Zielona Góra

Aktualności

100 lecie
Mapa zagrożeń
Dzielnicowy bliżej nas
Moja_komenda
Kręci mnie bezpieczeństwo
Służba Cywilna
niebieskatarcza
No_to_racism
Telefon_zaufania
niebieska_linia
egranica
Skontroluj_autokar
stop_sekstutystyce
Tlumacz_jezyka_migowego
Pomoc pokrzywdzonym

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Prosimy o ostrożność na drogach!

  Policjanci po raz kolejny zwracają się z prośbą do wszystkich kierujących o rozważną i ostrożną jazdę, a także o dostosowanie prędkości do warunków i sytuacji na drodze. Warunki na drogach są zmienne i przez to mogą być trudne dla wielu kierujących, dlatego bądźmy ostrożni, jedźmy wolniej i częściej stosujmy zasadę ograniczonego zaufania. Prosimy również o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych, a także nie wsiadanie za kierownicę po alkoholu.

 2. Działania „Trzeźwy Kierowca”

  Policjanci ruchu drogowego z komendy miejskiej w Zielonej Górze przeprowadzili dzisiaj na ul. Botanicznej działania „Trzeźwy Kierowca”. Wynik był bardzo satysfakcjonujący - nie zatrzymano żadnej osoby po alkoholu, co pokazuje, że prowadzone od kilku lat przez zielonogórskich policjantów działania prewencyjne i edukacyjne przynoszą zamierzone efekty.

 3. Policjanci dbali o bezpieczeństwo uczestników drugiego Zielonogórskiego Biegu Niepodległości

  W sobotę 9 listopada odbył się drugi Zielonogórski Bieg Niepodległości. Biegacze wystartowali o 17.00, a nad ich bezpieczeństwem czuwali policjanci, którzy zamknęli ruch na trasie biegu. Policjantów wspierali Strażacy Ochotnicy oraz żołnierze z 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego w Czerwieńsku.

 4. "Nauka Jazdy" pod kontrolą

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego po raz kolejny prowadzili na terenie miasta działania prewencyjne, podczas których kontrolowali samochody nauki jazdy. Sprawdzali czy pojazdy są prawidłowo przystosowane do nauki jazdy, a także m.in. kompletność dokumentacji oraz stan trzeźwości zarówno kursantów jak i instruktorów.

 5. Działania „Trzeźwy Kierowca”

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego prowadzili wczoraj w Wilkanowie działania „Trzeźwy Kierowca”. Kolejny raz okazało się, że prowadzona od kilku lat akcja przynosi zamierzone efekty –wszyscy skontrolowani kierujący byli trzeźwi.