KMP Zielona Góra

Aktualności

Mapa zagrożeń
Dzielnicowi
Wstap_do_policji
Moja_komenda
BIP_KMP
Ku przestrodze
niebieskatarcza
No_to_racism
Telefon_zaufania
niebieska_linia
Policjant_ktory_mi_pomogl
egranica
Skontroluj_autokar
Dopalacze
Dopalacze_kradna_zycie
stop_sekstutystyce
Tlumacz_jezyka_migowego
Kieruj_sie_rozsadkiem

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Weekendowe działania zielonogórskiej „Drogówki”

  Zielonogórscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podczas minionego weekendu zatrzymali 5 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Ale to nie jedyne przewinienia jakie na swoim koncie mieli kontrolowani podczas działań weekendowych kierujący. Aż 330 z nich popełniło inne wykroczenia. Najwięcej jak zwykle było przekroczeń dopuszczalnej prędkości.

 2. Działania „Prędkość” w powiecie zielonogórskim

  Przekraczanie dopuszczalnej prędkości jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, dlatego zielonogórscy policjanci ruchu drogowego coraz częściej organizują działania aby przypomnieć kierującym o konieczności przestrzegania przepisów dotyczących prędkości i nie tylko.

 3. Prosimy o ostrożność na drogach!

  W ostatnim czasie na drogach miasta i powiatu zielonogórskiego doszło do kilku niebezpiecznych zdarzeń, w tym wypadków drogowych, także z udziałem pieszych. Warunki na drogach są zmienne i przez to trudne dla wielu kierujących, dlatego bądźmy ostrożni, jedźmy wolniej i dostosujmy prędkość do sytuacji na drodze.

 4. POLIKOŁAJ

  Dzisiaj zielonogórscy Policjanci wspólnie z Radiem „Eska” jak co roku zorganizowali akcję „Polikołaj”. Policjantom ruchu drogowego w patrolu towarzyszył Mikołaj, który nagrodził kierowców jeżdżących zgodnie z przepisami, a rózgą ukarał za drobne przewinienia.

 5. Działania „Smog” zielonogórskiej drogówki

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego prowadzą dzisiaj „Smog”, podczas których będą kontrolować poziom emisji spalin do atmosfery, a także stan techniczny pojazdów poruszających się po drogach powiatu zielonogórskiego. Szczególną uwagę zwrócą na sprawność układu wydechowego, a w działaniach będą wykorzystywać specjalistyczny sprzęt tzw. dymomierz i analizator spalin.