KMP Zielona Góra

Aktualności

Mapa zagrożeń
Dzielnicowy bliżej nas
Wstap_do_policji
Moja_komenda
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
BIP_KMP
Ku przestrodze
niebieskatarcza
No_to_racism
Telefon_zaufania
niebieska_linia
Policjant_ktory_mi_pomogl
egranica
Skontroluj_autokar
Dopalacze
Dopalacze_kradna_zycie
stop_sekstutystyce
Tlumacz_jezyka_migowego
Kieruj_sie_rozsadkiem

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

  Dzisiaj /19.09/, już po raz kolejny we wszystkich krajach europejskich prowadzona jest akcja pod nazwą EDWARD (European Day Without A Road Death), czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. Do działań również aktywnie włączyli się zielonogórscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Działania potrwają cała dobę.

 2. Winobraniowe działania „Trzeźwy Kierowca”

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego wspólnie z policjantami z innych jednostek, delegowanych do Zielonej Góry na czas Winobrania, sprawdzali dzisiaj stan trzeźwości kierujących w różnych miejscach miasta. Niestety podczas działań zatrzymali dwie osoby po alkoholu, m.in. mężczyznę, który wsiadł za kierownicę samochodu dostawczego mając ponad promil alkoholu w organizmie. Wzmożone działania będą kontynuowane, w szczególności w czasie trwającego Winobrania.

 3. Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas najważniejsze

  Policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego zielonogórskiej komendy miejskiej spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Zielonej Górze i przypomnieli najmłodszym o zasadach bezpiecznego zachowania na drodze. Nie zabrakło też ćwiczeń praktycznych.

 4. Policjanci zadbają o bezpieczeństwo ostatniego weekendu wakacji

  Za kilka dni początek roku szkolnego, a przed nami ostatni wakacyjny weekend. Policjanci ruchu drogowego będą szczególnie dbali o bezpieczeństwo wszystkich osób, które postanowią wyjechać w tym czasie na wypoczynek lub będą wracać po wakacjach do swoich domów. Wyruszając w drogę pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie!

 5. „Bezpieczna droga do szkoły”

  W związku ze zbliżającym się rokiem szkolnym, zielonogórscy policjanci rozpoczęli działania pn. ,,Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach działań już teraz sprawdzają oznakowanie w rejonach szkół, a także zachowanie kierujących w tych miejscach i przypominają o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Głównym celem działań jest przede wszystkim zapobieganie zdarzeniom drogowym z udziałem pieszych, a także innych uczestników ruchu drogowego w tym szczególnym czasie.