KMP Zielona Góra

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

POLECANE STRONY

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Policyjna eskorta kobiety w ciąży do szpitala

  Zielonogórscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego po raz kolejny przekonali się, że policyjna służba pełna jest wyzwań i zaskakujących sytuacji. Służbę rozpoczęli od zabezpieczenia drogi ekspresowej S3 gdzie przewrócił się samochód ciężarowy, a zakończyli pilotując ciężarną kobietę do szpitala. Dzięki pomocy policjantów, niezwykły konwój szybko i bezpiecznie dojechał na miejsce.

 2. UWAGA! Zmiany organizacji ruchu w rejonach nekropolii. Zwróćmy uwagę na obostrzenia, a jeśli nie musimy, zrezygnujmy w tym czasie z wizyt na cmentarzach.

  Pamiętajmy, że w okresie Wszystkich Świętych w okolicy cmentarzy może zmienić się oznakowanie, a ruchem kierować będą policjanci i w pierwszej kolejności należy stosować się do ich poleceń! Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich podróżujących i osób odwiedzających groby najbliższych. Szczególnie prosimy o zwrócenie uwagi na zmiany na ul. Wrocławskiej! Pamiętajmy też o obostrzeniach i obowiązku zasłaniania nosa i ust!

 3. „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” – kampania na rzecz prawidłowego oświetlenia

  Zielonogórscy policjanci aktywnie włączają się po raz kolejny w kampanię na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach: „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, prowadzoną przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego. Ta kampania ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. W Zielonej Górze, w określonych terminach, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie swoich pojazdów w okręgowej stacji kontroli pojazdów „Masa” przy ul. Sulechowskiej 32

 4. Policjanci z grupy SPEED znowu w akcji - zatrzymali prawa jazdy za zbyt szybką jazdę dziesięciu osobom

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego w ciągu kilku ostatnich dni zatrzymali prawa jazdy aż dziesięciu osobom, które przekroczyły prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h – niechlubny rekordzista pędził 128km/h, a powinien najwyżej 50!

 5. Działania „Truck&Bus”

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego prowadzili przez ostatnie dwa dni działania profilaktyczne pod hasłem „Truck&Bus” podczas których sprawdzali przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez kierujących samochodami ciężarowymi i busami. Mundurowi zwracali przede wszystkim uwagę na zachowanie na drogach, przestrzeganie przepisów Ustawy o transporcie drogowym oraz stan trzeźwości kierujących.