Aktualności

„Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” - bezpiecznie na drodze z zielonogórską Policją.

Data publikacji 08.11.2017

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili kolejny cykl spotkań dotyczących bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na drogach w ramach akcji „Kaski, paski i odblaski” oraz przypomnieli o kampanii MSWiA pn.: „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”. Tym razem odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Zielonej Górze.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze często spotykają się z dziećmi i młodzieżą w szkołach, a także przedszkolach. Podczas spotkań przypominają o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, jak również promują noszenie odblasków. Przy okazji takich spotkań policjanci opowiadają o korzyściach jakie niesie za sobą noszenie elementów odblaskowych, szczególnie teraz w okresie jesienno – zimowym, gdy wcześniej zapada zmierzch, a przechodnie ubrani w ciemne stroje są często słabo widoczni dla kierujących.

Aby uatrakcyjnić spotkania z uczniami, policjanci zawsze przygotowują dostosowane do danej grupy wiekowej filmy edukacyjne, dzięki którym dzieci i młodzież mają okazję zobaczyć w praktyce sytuacje omawiane na spotkaniu przez policjantów. Zarówno dzieci jak i młodzież są zawsze bardzo aktywni podczas takich zajęć.

Przy okazji wizyty w szkole, w ramach  akcji „Kaski, paski i odblaski”, policjanci zachęcali do noszenia elementów odblaskowych i zakładania kasków podczas jazdy rowerem, a przez takie zachowanie przyczynienie się do zwiększenia swojego bezpieczeństwa na drodze. Ponadto w myśl kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”, przypominali o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa na co dzień, nie tylko na drodze, ale i w szkole czy w domu.

Na zakończenie spotkania, policjantka rozdała wszystkim opaski odblaskowe i zachęcała do ich noszenia.