Działania „Prędkość” w powiecie zielonogórskim - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Działania „Prędkość” w powiecie zielonogórskim

Data publikacji 05.01.2018

Przekraczanie dopuszczalnej prędkości jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, dlatego zielonogórscy policjanci ruchu drogowego coraz częściej organizują działania aby przypomnieć kierującym o konieczności przestrzegania przepisów dotyczących prędkości i nie tylko.

Zielonogórscy policjanci sprawdzają z jaką prędkością poruszają się kierujący jadący ulicami miasta i powiatu. Policjanci szczególną uwagę zwracali na piratów drogowych łamiących przepisy kodeksu drogowego. Kierowcy znacznie przekraczający prędkość i zagrażający innym uczestnikom ruchu drogowego otrzymali mandaty i punkty karne.

               Zadaniem policjantów podczas działań było przede wszystkim ujawnianie i kontrolowanie kierujących przekraczających dopuszczalną prędkość,  sprawdzanie wymaganych dokumentów i stanu technicznego pojazdów, kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących i przestrzegania obowiązku używania pasów bezpieczeństwa, a także włączania świateł mijania.

                Do działań policjanci używali mierników laserowych Ultralyte w tym także najnowocześniejszego urządzenia tego typu z funkcją nagrywania popełnionego wykroczenia. Urządzenie to trafiło w ręce zielonogórskich policjantów dzięki wsparciu  Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zielonej Górze. Poprzez kolejne działania policjanci chcą zmobilizować kierowców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego nie tylko podczas zorganizowanych akcji ale przede wszystkim na co dzień, a także uświadomić wszystkim kierującym, że nie stosując się do przepisów Kodeksu Drogowego zagrażają nie tylko sobie ale też innym uczestnikom ruchu drogowego czy też narażają swoich najbliższych.

                Podczas dzisiejszych działań policjanci nałożyli kilkadziesiąt mandatów karnych, a także zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.