Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze awansował - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze awansował

Data publikacji 12.01.2018

Od dzisiaj /12 stycznia/ Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze podinsp. Piotr Fabijański pełni obowiązki Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp., natomiast na stanowisku komendanta miejskiego zastąpił go mł. insp. Jarosław Tchorowski. Podinsp. Piotr Fabijański kierował zielonogórską jednostką przez ponad 14 miesięcy.

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze ma nowego szefa. Komendant Wojewódzki Policji powierzył obowiązki na tym stanowisku mł. insp. Jarosławowi Tchorowskiemu. Rozkaz personalny powierzenia obowiązków na stanowisku komendanta wręczył p.o. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. podinsp. Piotr Fabijański, który pogratulował awansu, życząc przy tym sukcesów w kierowaniu jednostką. Jak powiedział, wiedza zawodowa, kwalifikacje oraz dotychczasowy przebieg służby dają gwarancję dobrego wykonywania zadań na powierzonym mu stanowisku.

                Mł. insp. Jarosław Tchorowski to doświadczony policjant z 25-letnim stażem pracy. Służbę w Policji zaczynał w Oddziałach Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Zielonej Górze, następnie po reformie administracyjnej pracował w komendzie rejonowej, a później miejskiej. Zajmował stanowiska m.in. pomocnika oficera dyżurnego, a następnie rozpoczął pracę w wydziale prewencji. Wspólnie z innymi policjantami tworzył Sztab Policji – wydział odpowiedzialny za organizację i dyslokację służb prewencyjnych, zabezpieczenia imprez masowych, działania profilaktyczne.

                W roku 2004 otrzymał propozycję objęcia stanowiska zastępcy naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego, a 1 kwietnia 2011 został naczelnikiem tego wydziału. Podinsp. Jarosław Tchorowski jest znany z udziału w wielu akcjach profilaktycznych, często jest zapraszany przez media jako ekspert od spraw bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto był głównym propagatorem działań „Trzeźwy Poranek” i „Trzeźwy Kierowca”. Gdy był naczelnikiem często angażował się w szukanie nowych rozwiązań mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. W czasie jego pracy na stanowisku naczelnika wprowadzono wiele rożnych zmian m.in. na drogach krajowych S-3, K-27. Ponadto brał udział i był jednym z głównych inicjatorów wielu komisji bezpieczeństwa na terenie całego powiatu, mających na celu zmianę organizacji ruchu na poszczególnych odcinkach dróg, a także poprawę bezpieczeństwa pieszych.   

Od 2002 roku jest członkiem Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego przy Prezydencie Miasta Zielona Góra. Ponadto wielokrotnie brał udział w debatach społecznych przybliżając mieszkańcom miasta i powiatu przepisy ruchu drogowego i reagując na ich potrzeby poprawy bezpieczeństwa, częstszych kontroli drogowych czy udziału w działaniach profilaktycznych.

Warto wspomnieć, że to dzięki jego inicjatywie, Komenda Miejska Policji otrzymała bardzo nowoczesne urządzenie do badania kierujących na zawartość narkotyków w organizmie, które zakupione zostało ze środków Miejskiego Pełnomocnika ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Było to pierwsze takie urządzenie w województwie i jedno z nielicznych w kraju.

Mł. insp. Jarosław Tchorowski z wykształcenia jest informatykiem. Ma żonę i dwóch synów. Wolny czas spędza biegając, jak sam mówi, najlepiej odpoczywa poprzez wysiłek fizyczny.