Włamywacz zatrzymany dwa dni po kradzieży - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Włamywacz zatrzymany dwa dni po kradzieży

Data publikacji 10.05.2018

W dwa dni po zdarzeniu, policjanci z Komisariatu I w Zielonej Górze w wyniku podjętych działań operacyjnych zatrzymali mężczyznę, który włamał się do jednego ze sklepów spożywczych na terenie miasta. Zatrzymany jest znany Policji i był już wcześniej notowany.

                W poniedziałek /7.05/ dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał zgłoszenie o włamaniu do sklepu spożywczego przy ul. Dworcowej. Policjanci na miejscu ustalili, że sprawca po wybiciu szyby wystawowej ukradł alkohol, a następnie uciekł. Po zabezpieczeniu śladów na miejscu i rozpoznaniu wszystkich okoliczności zdarzenia policjanci rozpoczęli działania, aby ustalić i zatrzymać sprawcę.  

                Już dzień później policjanci wytypowali potencjalnego sprawcę, a gdy mieli pewność, że to on, zatrzymali go (w środę, 9.05). Sprawcą okazał się 32-letni mieszkaniec Zielonej Góry, znany Policji i wcześniej notowany za podobne przestępstwa. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowiada w warunkach recydywy, co oznacza odpowiedzialność karną wyższą o połowę.

32-latek odpowie także za uszkodzenie szyby wystawowej, której wartość właściciel wycenił na 2 tys. zł. natomiast wartość skradzionego alkoholu to jedynie 36 zł. Decyzją prokuratora 32-latek został objęty policyjnym dozorem.