Aktualności

Wprowadzenie Komendanta Miejskiego Policji mł. insp. Jarosława Tchorowskiego

Data publikacji 22.05.2018

Dzisiaj /22 maja/ w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze odbyło się uroczyste wprowadzenie Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze mł.insp. Jarosława Tchorowskiego, którego na stanowisko wprowadził Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji podinsp. Piotr Fabijański, poprzedni zielonogórski komendant miejski.

 

Dzisiaj o godz. 13.00 w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze odbyła się ceremonia wprowadzenia Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze i symboliczne powitanie komendanta ze sztandarem jednostki. Uroczystość odbyła się zgodnie z ceremoniałem policyjnym. W ceremonii uczestniczyli przedstawiciele samorządów m.in. pan Janusz Kubicki - Prezydent Miasta Zielona Góra, pan Dariusz Wróblewski - Starosta Powiatu Zielonogórskiego, a także wójtowie i burmistrzowie miast i gmin powiatu zielonogórskiego, prokuratorzy okręgowi i rejonowi, dowódcy i komendanci służb mundurowych oraz przedstawiciele urzędów i współpracujących instytucji.

Mł. insp. Jarosław Tchorowski to doświadczony policjant z 25-letnim stażem pracy. Służbę w Policji zaczynał w Oddziałach Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Zielonej Górze, następnie po reformie administracyjnej pracował w komendzie rejonowej, a później miejskiej. Zajmował stanowiska m.in. pomocnika oficera dyżurnego, a następnie rozpoczął pracę w wydziale prewencji. Wspólnie z innymi policjantami tworzył Sztab Policji – wydział odpowiedzialny za organizację i dyslokację służb prewencyjnych, zabezpieczenia imprez masowych, działania profilaktyczne.

W roku 2004 otrzymał propozycję objęcia stanowiska zastępcy naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego, a 1 kwietnia 2011 został naczelnikiem tego wydziału. Mł.insp. Jarosław Tchorowski jest znany z udziału w wielu akcjach profilaktycznych, często jest zapraszany przez media jako ekspert od spraw bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto był głównym propagatorem działań „Trzeźwy Poranek” i „Trzeźwy Kierowca”. Gdy był naczelnikiem często angażował się w szukanie nowych rozwiązań mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. W czasie jego pracy na stanowisku naczelnika wprowadzono wiele rożnych zmian m.in. na drogach krajowych S-3, K-27. Ponadto brał udział i był jednym z głównych inicjatorów wielu komisji bezpieczeństwa na terenie całego powiatu, mających na celu zmianę organizacji ruchu na poszczególnych odcinkach dróg, a także poprawę bezpieczeństwa pieszych.   

Od 2002 roku jest członkiem Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego przy Prezydencie Miasta Zielona Góra. Ponadto wielokrotnie brał udział w debatach społecznych przybliżając mieszkańcom miasta i powiatu przepisy ruchu drogowego i reagując na ich potrzeby poprawy bezpieczeństwa, częstszych kontroli drogowych czy udziału w działaniach profilaktycznych.

Warto wspomnieć, że to dzięki jego inicjatywie, Komenda Miejska Policji otrzymała bardzo nowoczesne urządzenie do badania kierujących na zawartość narkotyków w organizmie, które zakupione zostało ze środków Miejskiego Pełnomocnika ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Było to pierwsze takie urządzenie w województwie i jedno z nielicznych w kraju.

Mł. insp. Jarosław Tchorowski z wykształcenia jest informatykiem. Ma żonę i dwóch synów. Wolny czas spędza biegając, jak sam mówi, najlepiej odpoczywa poprzez wysiłek fizyczny.