Zatrzymany z bronią - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Zatrzymany z bronią

Data publikacji 25.05.2018

Zielonogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w centrum miasta groził bronią przechodniom. Policjanci przyjechali i obezwładnili mężczyznę w ciągu zaledwie 2 minut od zgłoszenia. Zatrzymany miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.

O godz. 12.30 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o tym, że nieznany mężczyzna na jednym z przystanków autobusowych w centrum miasta grozi przechodniom i mieszkańcom bronią. Z relacji świadka wynikało, że mężczyzna jest pobudzony i może być pijany.

Reakcja dyżurnego była natychmiastowa i skierował we wskazane miejsce patrol, który był niedaleko. Policjanci dojechali w ciągu dwóch minut natychmiast obezwładnili mężczyznę. Okazało się, że to 36-letni mężczyzna, który był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał 3,6 promila alkoholu w organizmie.

Dzięki temu, że przechodnie zareagowali i powiadomili o zagrożeniu, policjanci mogli szybko i skutecznie interweniować. Ta sytuacja pokazuje jak ważne jest, żebyśmy reagowali i informowali odpowiednie służby o niebezpiecznych zachowaniach, zagrożeniach czy okolicznościach mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo innych, tak aby funkcjonariusze mogli odpowiednio zadziałać.

Na szczęście w tym przypadku, po sprawdzeniu broni okazało się, że nie stanowiła większego zagrożenia, natomiast jej wygląd i wielkość mogły wzbudzić uzasadnione obawy przechodniów.

Pamiętajmy, że dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub 997, musimy podać dokładną lokalizację zdarzenia, aby policjanci po otrzymaniu komunikatu z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego mogli jak najszybciej zidentyfikować miejsce.