Dzień Dziecka z zielonogórskimi policjantami - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Dzień Dziecka z zielonogórskimi policjantami

Data publikacji 03.06.2019

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego prowadzą zajęcia edukacyjne dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym już wśród najmłodszych dzieci. Cyklicznie spotykają się z dziećmi w szkołach przedszkolach w ramach różnych działań. Ostatnio odwiedzili przedszkolaków z okazji Dnia Dziecka w Miejskim Przedszkolu nr 11 w Zielonej Górze, Przedszkolu nr 45 w Przylepie oraz uczniów w Szkole Podstawowej nr 18 w Zielonej Górze.

 

Wiek przedszkolny jest najbardziej właściwym do kształtowania prawidłowych postaw dzieci  w kwestii bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wiemy, że przyniesie to oczekiwane efekty w latach następnych w rozwoju młodego człowieka, dlatego zielonogórscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego bardzo chętnie organizują spotkania z najmłodszymi, jak również biorą udział w różnych imprezach i festynach.

Ostatnio, w ramach imprez związanych z obchodami Dnia Dziecka, odwiedzili przedszkolaków z Miejskich Przedszkoli nr 11 i 45 Zielonej Górze oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Zielonej Górze, gdzie przypominali o bezpieczeństwie, a jednocześnie przygotowali wiele atrakcji, żeby dzieciaki przez chwile poczuły się jak prawdziwy policjant – dzieci mogły wsiąść do policyjnego radiowozu lub na motocykl, przymierzyć policyjną czapkę, a także pobawić się z maskotką Lubuskiej Policji - Tygrysem Lupo.

W trakcie prowadzonych zabaw policjanci przypominali o bezpieczeństwie, o tym jak należy zachować się na drodze, a także sprawdzali wiedzę maluchów z zakresu znajomości numerów alarmowych. Przedszkolaki wykazały się dużą znajomością zagadnień z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym – wszystkie dzieci wiedziały jak należy zachować się na drodze.

Kolejne spotkania z policjantami już niedługo.