BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

Data publikacji 28.08.2019

Już w poniedziałek 2 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i zwiększony ruch pojazdów i pieszych w rejonach placówek oświatowych. Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego po raz kolejny w pierwszych dniach roku szkolnego będą w prowadzić działania prewencyjne „Bezpieczna droga do szkoły”.

 

Pierwsze dni września stanowią dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego trudny okres adaptacyjny związany z rozpoczęciem przez pierwszoklasistów nauki w szkole i powrotem do obowiązków szkolnych uczniów pozostałych klas. Wakacyjne rozluźnienie sprzyja zmniejszeniu uwagi i w związku z tym prowadzi do wielu zdarzeń drogowych z udziałem i bardzo często z winy dzieci. Najbardziej narażone są dzieci najmłodsze, które często samodzielnie będą pokonywać drogę do szkoły, dlatego czuwanie nad ich bezpieczeństwem to podstawowe założenia policyjnej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

 

Na ruchliwych drogach i skrzyżowaniach w rejonach szkół już od poniedziałku pojawią się policjanci ruchu drogowego, którzy zadbają o bezpieczeństwo nie tylko nowych uczniów. W pierwszych dniach września zostanie też zwiększona ilość i częstotliwość policyjnych patroli w rejonach szkół i gimnazjów. Policjanci zwrócą szczególną uwagę na kierowców przekraczających prędkość właśnie przy szkołach. Będą bardzo surowi wobec kierujących, którzy popełnią wykroczenia wobec pieszych. Jeszcze przed rozpoczęciem roku od kilku dni policjanci ruchu drogowego i dzielnicowi sprawdzali także oznakowanie dróg w rejonach szkół oraz ogrodzenia oddzielające chodniki od jezdni.  

  Prosimy wszystkich kierowców o ostrożną jazdę, zwłaszcza w rejonach szkół. Pozwólmy dzieciom bezpiecznie dotrzeć do szkoły i powrócić do domu.