Ostatni weekend wakacji - podsumowanie - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Ostatni weekend wakacji - podsumowanie

Data publikacji 02.09.2019

Bardzo bezpiecznie przebiegł w zielonogórskim powiecie ostatni weekend tegorocznych wakacji. Dzisiaj rano policjanci ruchu drogowego zakończyli swoje działania „Ostatni weekend wakacji”. W ciągu minionych trzech dni nie doszło do żadnego wypadku, policjanci wzywani byli natomiast do 17 kolizji drogowych.

 

Za nami upalny ostatni weekend wakacji. W tym czasie wiele osób podróżowało po Polsce pokonując czasami nawet kilkuset kilometrowe trasy powracając do domów przed rozpoczęciem roku szkolnego. Nad bezpieczeństwem wszystkich podróżujących osób korzystających z dróg przebiegających przez nasz powiat czuwali policjanci zielonogórskiej komendy. Już od piątku 30 sierpnia codziennie kilkudziesięciu policjantów służb prewencyjnych, kryminalnych i ruchu drogowego dbało o bezpieczeństwo w miastach i gminie oraz na drogach powiatu.

W czasie tego weekendu nie doszło na naszych drogach do żadnego wypadku drogowego. Policjanci wzywani byli natomiast do 17 kolizji drogowych. Podczas weekendu zatrzymanych zostało także 4 kierujących pod wpływem alkoholu. 39 kierujących ukaranych zostało mandatami karnymi za popełnione wykroczenia. Oprócz tego 20 wniosków o ukaranie sprawców wykroczeń zostanie skierowanych do sądu.  

Spektakularne zatrzymanie miało miejsce wczoraj (01.09) w Dobrzęcinie. Dzielnicowi KP II Zielona Góra zatrzymali 28-latka, który kierował samochodem marki Opel Astra i miał w organizmie 3.4 promila alkoholu. Mężczyzna dodatkowo podał w czasie kontroli cudze dane osobowe, co jest przestępstwem. Faktycznie zatrzymany okazał się osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Nowej Soli do odbycia kary pozbawienia wolności. Zatrzymany w policyjnym areszcie oczekuje na konwój do aresztu śledczego. 

Także inny kierowca kontrolowany w czasie tego weekendu trafił już do Aresztu Śledczego w Zielonej Górze. W piątek (30.08) policjanci WRD zatrzymali w Niwiskach 37–latka kierującego Fordem. Mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze,a dodatkowo również był osobą poszukiwaną w celu odbycia kary pozbawienia wolności.  

W czasie tego weekendu zielonogórscy policjanci podejmowali 316 interwencji. Do Izby Wytrzeźwień odwiezionych zostało 9 osób. Zatrzymanych zostało także 6 osób poszukiwanych.