Wspomagają zielonogórskich policjantów podczas Winobrania - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Wspomagają zielonogórskich policjantów podczas Winobrania

Data publikacji 09.09.2019

Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze mł. insp. Jarosław Tchorowski powitał funkcjonariuszy ze Szkoły Policji w Katowicach, którzy w tym roku ponownie będą wspomagać zielonogórskich policjantów podczas zabezpieczenia odbywającego się na starówce „Winobrania”. Dzięki ich wsparciu nad bezpieczeństwem uczestników wszystkich imprez winobraniowych, będzie codziennie czuwało ponad 100 funkcjonariuszy.

W minioną sobotę /7.09/ rozpoczęło się kolejne Winobranie – święto miasta celebrowane od kilkudziesięciu już lat. Jest to czas zabawy dla mieszkańców i turystów, ale jednocześnie okres ogromnego zaangażowania i wytężonej pracy wszystkich policjantów komendy miejskiej i komisariatów Policji w Zielonej Górze, dlatego policjanci w tym czasie chętnie korzystają z pomocy przedstawicieli innych służb czy też policjantów z innych jednostek.

W tym roku zielonogórskich policjantów wspomagać będą po raz kolejny słuchacze Szkoły Policji w Katowicach. Młodzi policjanci będą patrolować zielonogórskie ulice w towarzystwie bardziej doświadczonych kolegów w ramach odbywania praktyki. Codzienna służba na zielonogórskich ulicach z pewnością będzie dla nich wyzwaniem, ale także ciekawą przygodą i dzięki temu będą mogli przekonać się jak w przyszłości będzie wyglądała ich praca. Takie wspólne patrole są dobrą okazją dla młodych adeptów, którzy dopiero rozpoczynają policyjną przygodę, do poznania prawdziwej służby, doskonalenia swoich umiejętności pod okiem starszych, bardziej doświadczonych kolegów.

Słuchacze mają zaplanowane patrole w porze nocnej, a odbywają je wspólnie z zielonogórskimi policjantami służby patrolowej i ruchu drogowego. Policjanci ze Szkoły Policji w Katowicach będą towarzyszyć zielonogórskim policjantom w patrolach na terenie miasta oraz podczas zabezpieczania imprez kulturalnych i rozrywkowych. Ze względu na spodziewaną dużą liczbę gości odwiedzających Zieloną Górę takie dodatkowe siły będą na pewno bardzo pomocne.

40 policjantów delegowanych ze Szkoły Policji w Katowicach będzie ogromnym wsparciem dla zielonogórskich mundurowych. Dodatkowo w patrolach winobraniowych wezmą udział także policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji i Wydziału Konwojowego. Ponadto policjantów ruchu drogowego będą wspomagać funkcjonariusze z innych jednostek Policji województwa lubuskiego: Nowej Soli, Krosna Odrzańskiego, Świebodzina, Międzyrzecza, Wschowy, Żar i Żagania.