Handlowała „podróbkami” - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Handlowała „podróbkami”

Data publikacji 10.09.2019

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą zabezpieczyli na giełdzie towarowej odzież, portfele i torebki z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Funkcjonariuszom podczas działań towarzyszył biegły z zakresu własności intelektualnej i przemysłowej, m.in. znaków towarowych. Wartość start spowodowanych przez działalność sprzedawcy, przedstawiciel pokrzywdzonych firm oszacował na około 72 tys. zł.

Zielonogórscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą prowadzili na terenie giełdy przy ul. Zjednoczenia działania kątem wprowadzania do obrotu artykułów z podrobionymi znakami  towarowymi. Na jednym ze stoisk odzieżowych policjanci zauważyli produkty, które jak się okazało po sprawdzeniu, mają podrobione znaki firmowe znanych światowych marek. Artykuły te były też znacznie tańsze niż ich oryginalne odpowiedniki, ale również dużo gorszej jakości. W wyniku podjętych działań policjanci zakwestionowali oryginalność towarów znajdujących się na stoisku.

Policjanci zabezpieczyli odzież, portfele i torebki z zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych marek modowych, a właścicielkę stoiska przewieźli do komendy miejskiej na przesłuchanie. Okazało się, że to 45-letnia mieszkanka województwa lubuskiego. Kobieta została  przesłuchana, usłyszała zarzut wprowadzania do obrotu towarów oznaczonych bezprawnie znakiem towarowym, którego nie miała prawa używać. Ustawa prawo własności przemysłowej przewiduje za to karę grzywny, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Wartość strat spowodowanych przez działalność 45-latki przedstawiciel pokrzywdzonych firm wycenił wstępnie na ok. 72 tys. zł. Towar zabezpieczono, a o tym co się z nim stanie zadecyduje sąd. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.