Zatrzymania, areszty i zabezpieczone ponad pół kilograma narkotyków - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Zatrzymania, areszty i zabezpieczone ponad pół kilograma narkotyków

Data publikacji 07.11.2019

Policjanci z komisariatu w Sulechowie zatrzymali trzy osoby w związku z przestępstwami narkotykowymi. Dwie z nich decyzją sądu zostały aresztowane. Sulechowskim policjantom podczas zatrzymań pomagali funkcjonariusze Straży Granicznej i Centralnego Biura Śledczego Policji. W sumie zabezpieczono ponad pół kilograma narkotyków – amfetaminy i marihuany o łącznej czarnorynkowej wartości prawie 23 tys. zł.

  W wyniku prowadzonych działań operacyjnych, policjanci z komisariatu w Sulechowie uzyskali informacje o osobach, które mogą popełniać przestępstwa związane z posiadaniem i wprowadzaniem do obrotu narkotyków – amfetaminy i marihuany. Po ustaleniu niezbędnych informacji, policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu tych osób. Jako pierwszy zatrzymany został 29-letni mieszkaniec Sulechowa. Z materiału zgromadzonego przez śledczych wynikało, że mężczyzna ten w ciągu ostatnich dwóch lat przekazał innym osobom amfetaminę w ilości co najmniej 30 gramów. 29-latek usłyszał zarzut udzielania substancji psychotropowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za to przestępstwo grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie, mężczyzna został objęty policyjnym dozorem.

 W wyniku kolejnych podjętych w sprawie  czynności, sulechowscy i zielonogórscy  policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej placówki w Świecku wytypowali i zatrzymali kolejnego mieszkańca Sulechowa. Na terenie posesji należącej do zatrzymanego 21-latka po przeszukaniu znaleźli duże ilości środków odurzających i psychotropowych: ponad 100 gramów marihuany oraz ponad 230 gramów amfetaminy i metaamfetaminy.

Po analizie zgromadzonego materiału w innych prowadzonych przez komisariat w Sulechowie sprawach, wytypowana została kolejna osoba mogąca mieć związek z przestępczością narkotykową – 37-letni mężczyzna – który został zatrzymany przez sulechowskich policjantów przy udziale funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji. Policjanci przeszukali należący do 37-latka garaż, w którym znaleźli ok. 175 gramów amfetaminy i prawie 107 gramów marihuany.

Obaj zatrzymani mężczyźni 21- i 37-latek usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających, a 37-latek dodatkowo także zarzut przygotowania do wprowadzenia tych środków do obrotu. Za te przestępstwa według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator prowadzący śledztwo wystąpił do Sądu Rejonowego w Świebodzinie - Zamiejscowy VI Wydział Karny w Sulechowie z wnioskiem o zastosowania tymczasowego aresztowania wobec 21- i 37-latka. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował obydwu podejrzanych na 3 miesiące.

Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są dalsze zatrzymania. Łączna czarnorynkowa wartość wszystkich zabezpieczonych podczas przeszukań narkotyków to prawie 23 tys. zł. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie.