KMP Zielona Góra

Aktualności

Mapa zagrożeń
Dzielnicowi
Wstap_do_policji
Moja_komenda
BIP_KMP
Ku przestrodze
niebieskatarcza
No_to_racism
Telefon_zaufania
niebieska_linia
Policjant_ktory_mi_pomogl
egranica
Skontroluj_autokar
Dopalacze
Dopalacze_kradna_zycie
stop_sekstutystyce
Tlumacz_jezyka_migowego
Kieruj_sie_rozsadkiem

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Prosimy o ostrożność na drogach!

  W ostatnim czasie na drogach miasta i powiatu zielonogórskiego doszło do kilku niebezpiecznych zdarzeń, w tym wypadków drogowych, także z udziałem pieszych. Warunki na drogach są zmienne i przez to trudne dla wielu kierujących, dlatego bądźmy ostrożni, jedźmy wolniej i dostosujmy prędkość do sytuacji na drodze.

 2. POLIKOŁAJ

  Dzisiaj zielonogórscy Policjanci wspólnie z Radiem „Eska” jak co roku zorganizowali akcję „Polikołaj”. Policjantom ruchu drogowego w patrolu towarzyszył Mikołaj, który nagrodził kierowców jeżdżących zgodnie z przepisami, a rózgą ukarał za drobne przewinienia.

 3. Działania „Smog” zielonogórskiej drogówki

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego prowadzą dzisiaj „Smog”, podczas których będą kontrolować poziom emisji spalin do atmosfery, a także stan techniczny pojazdów poruszających się po drogach powiatu zielonogórskiego. Szczególną uwagę zwrócą na sprawność układu wydechowego, a w działaniach będą wykorzystywać specjalistyczny sprzęt tzw. dymomierz i analizator spalin.

 4. „Twoje światła – twoje bezpieczeństwo”

  Zielonogórscy policjanci kontynuują kampanię „Twoje Światła – Twoje Bezpieczeństwo”, podczas której będą m.in. sprawdzać prawidłowość i zgodność z przepisami oświetlenia w pojazdach. Podobnie jak w ubiegłym roku każdy kierowca może bezpłatnie sprawdzić stan oświetlenia swojego auta, udając się na wyznaczoną stację kontroli pojazdów. Kilkuminutowe badanie da nam pewność, że podczas jazdy nie będziemy oślepiać światłami innych kierowców, co przyczyni się do poprawy naszego bezpieczeństwa na drodze.

 5. W trosce o bezpieczeństwo pieszych

  Zielonogórscy policjanci prowadzą działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Szczególną uwagę zwracają na sposób zachowanie kierujących samochodami w stosunku do pieszych. Pamiętajmy jednak, że także pieszy w ruchu drogowym ma swoje obowiązki.