KMP Zielona Góra

Aktualności

Mapa zagrożeń
BIP_KMP
Ku przestrodze
niebieskatarcza
No_to_racism
niebieska_linia
Policjant_ktory_mi_pomogl
egranica
Skontroluj_autokar
Dopalacze
Dopalacze_kradna_zycie
stop_sekstutystyce
Tlumacz_jezyka_migowego
Kieruj_sie_rozsadkiem

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Komunikat Biura Ruchu Drogowego KGP

  Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji odnosi się do doniesień medialnych na temat zmian w przepisach dla kierowców.

 2. Prosimy o ostrożność na drogach!

  Dzisiaj na zielonogórskich drogach doszło do kilku kolizji drogowych, a na jednym z przejść dla pieszych kierujący matizem potrącił dwoje nastolatków. Warunki na drogach są zmienne i przez to trudne, dlatego policjanci proszą o ostrożność, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych.

 3. Policjanci kontynuują działania: „Kierowco zwolnij! Pieszy niech zdąży”...

  Dzisiaj kolejny dzień działań zielonogórskich policjantów w rejonach przejść dla pieszych. Mundurowi, chcąc zapobiegać niebezpiecznym zdarzeniom z udziałem pieszych zwracają szczególną uwagę na zachowanie się kierujących w rejonach przejść dla pieszych. Policjantów można spotkać w szczególności w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków.

 4. Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny

  Zielonogórscy policjanci wspólnie z przedstawicielką Polskiego Związku Motorowego przypominali mieszkańcom miasta i powiatu o obowiązku noszenia przez pieszych odblasków poza terenem zabudowanym. Podczas działań rozdawali pieszym kamizelki oraz opaski odblaskowe.

 5. Jechały za szybko, straciły prawa jazdy....

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego w ciągu zaledwie 5 minut zatrzymali dwie kierujące, które znacznie przekroczyły prędkość w obszarze zabudowanym. Obie panie straciły prawa jazdy na 3 miesiące.

 6. Policyjne działania „Kaskada”...

  Policjanci ruchu drogowego przeprowadzili w piątek akcję pn. „KASKADA”. Na drogach krajowych nr 27 i 32 przebiegającym przez teren powiatu zielonogórskiego było więcej patroli „drogówki”. Charakterystycznym dla tej akcji jest to, że policyjne patrole rozmieszczone są co kilka kilometrów i mają za zadanie zatrzymywać tzw. piratów drogowych.

 7. Trwają policyjne działania „Znicz”.

  Od piątku /28.10/ trwają policyjne działania „ZNICZ”. Już tego dnia dwaj kierujący stracili prawa jazdy za niestosowanie się do obowiązujących przepisów. Przypominamy o zmianach organizacji ruchu w rejonie cmentarzy i ograniczeniach prędkości, a także przestrzegamy przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu.

 8. Kolejna spotkanie w sprawie bezpieczeństwa na K27...

  W piątek /30.09/ o godz. 10.00 w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze odbyło się kolejne spotkanie w sprawie poprawy bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 27. Ta narada to efekt ustaleń poczynionych na pierwszym spotkaniu służb i zarazem kolejny etap realizacji długofalowego planu poprawy bezpieczeństwa na odcinku drogi krajowej nr 27 pomiędzy Zieloną Górą, a Nowogrodem Bobrzańskim.

 9. Zdobył niechlubne 17 punktów.....

  Policjanci, prokuratorzy i przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podejmują wiele działań, żeby zadbać o bezpieczeństwo kierujących poruszających się drogą krajową nr 27. Niestety niektórzy kierujący zdają się lekceważyć te starania i jeżdżą tak, jakby ich przepisy o ograniczeniach i zakazach w ogóle nie dotyczyły. Jeden z takich kierujących za popełnione wykroczenia otrzymał właśnie mandat i 17 punktów karnych.

 10. Nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu - o włos od wypadku....

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego podejmują wiele działań, żeby zadbać o bezpieczeństwo pieszych. Organizują różne akcje profilaktyczne i przypominają o tym, że pieszy znajdujący się na przejściu ma pierwszeństwo. Szkoda, że niektórzy kierujący lekceważą te starania i za nic mają obowiązujące przepisy. Pewna kierująca za lekceważenie przepisów drogowych będzie tłumaczyć się przed sądem.