KMP Zielona Góra

Aktualności

Mapa zagrożeń
Dzielnicowi
Moja_komenda
BIP_KMP
Ku przestrodze
niebieskatarcza
No_to_racism
niebieska_linia
Policjant_ktory_mi_pomogl
egranica
Skontroluj_autokar
Dopalacze
Dopalacze_kradna_zycie
stop_sekstutystyce
Tlumacz_jezyka_migowego
Kieruj_sie_rozsadkiem

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Rowerzystka potrącona na pasach

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy kierującemu, który ominął samochód ciężarowy stojący przed wyznaczonym przejściem i przejazdem rowerowym, po czym potrącił jadącą prawidłowo rowerzystkę. Kierujący za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

 2. Czy wolno jest przechodzić przez drogę nie po przejściu dla pieszych? Policjanci ruchu drogowego odwiedzają przedszkolaków

  Zdrowie, życie i bezpieczeństwo dzieci stanowi niezwykle istotną rolę w społeczeństwie. Już od najmłodszych lat należy kształtować właściwe zachowania wśród najmłodszych, dlatego w dniu 12 czerwca 2017 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne dla przedszkolaków z Akademii Talentów w Zielonej Górze.

 3. „Bezpieczny na drodze” z zielonogórską Policją

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego uczestniczyli w pracach komisji międzyszkolnego konkursu „Bezpieczny na drodze” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 18. Przy tej okazji policjanci promowali też akcję „Kaski, paski i odblaski” oraz przypomnieli o kampanii MSWiA pn.: „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

 4. Zielonogórscy policjanci w kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”

  „Kręci mnie bezpieczeństwo” to kampania MSWiA, której podstawowym celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem. W ramach kampanii zielonogórscy policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą na festynach i piknikach, podczas których przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa m.in. podczas jazdy na rowerze, wypoczynku nad wodą czy górskich wycieczek.

 5. Kolejne trzy osoby straciły prawa jazdy

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego w ciągu minionej doby zatrzymali prawa jazdy trzem osobom i skierowali 5 wniosków do sądu o ukaranie. Dwie osoby przekroczyły prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, dwie kolejne spowodowały kolizje, a jedna prowadziła samochód pomimo zatrzymanego prawa jazdy.

 6. Policjanci kontrolują autokary

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego kontrolują codziennie od kilku do nawet kilkunastu autokarów wyjeżdżających na wycieczki z dziećmi i młodzieżą. Dzisiaj /24.05/ jeden z pojazdów nie został dopuszczony przez nich do ruchu. Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie, prosimy wszystkich chętnych do przeprowadzenia kontroli autobusów przez policjantów o zgłaszanie tego co najmniej dzień wcześniej.

 7. Powiatowy Turniej BRD w Czerwieńsku

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego pełnia rolę jurorów w eliminacjach gminnych i powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej organizowany jest dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

 8. W trosce o bezpieczny weekend

  Policjanci ruchu drogowego w ramach działań „Majowy weekend” będą dbali o bezpieczeństwo wszystkich osób, które postanowią wyjechać w tym czasie na wypoczynek. Już teraz przypominamy o ostrożności, dostosowaniu prędkości do warunków i natężenia ruchu na drodze oraz nie wsiadaniu za kierownicę po alkoholu. Wyruszając w drogę zadbajmy o swoje bezpieczeństwo!

 9. Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

  Zielonogórscy policjanci wczoraj (25.04) uczestniczyli jako jurorzy w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Sulechowie. W Turnieju uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści z terenu gminy.

 10. ŚWIĄTECZNE WYJAZDY! Jedź ostrożnie!

  Przed nami Święta Wielkanocne. Wiele osób wyjedzie w podróż aby spędzić ten czas w gronie rodzinnym. Dla zapewnienia bezpieczeństwa w podróży, na drogach w całym kraju pojawi się więcej patroli ruchu drogowego. Policjanci szczególną uwagę zwrócą na stan trzeźwości kierujących.