KMP Zielona Góra

Aktualności

BIP_KMP
niebieskatarcza
No_to_racism
niebieska_linia
Policjant_ktory_mi_pomogl
egranica
bezplatna
Skontroluj_autokar
Dopalacze
Dopalacze_kradna_zycie
stop_sekstutystyce
Tlumacz_jezyka_migowego
Kieruj_sie_rozsadkiem

Polecamy

Ruch drogowy

 1. W trosce o zwiększenie bezpieczeństwa na drogach…

  15 czerwca zielonogórscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego spotkali się z przedstawicielem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, aby przeanalizować kwestie związane z bezpieczeństwem na tych odcinkach dróg, gdzie w ostatnim czasie doszło do dwóch wypadków śmiertelnych.

 2. Działania ,,Nauka jazdy” zielonogórskiej drogówki…

  7 czerwca od rana policjanci z zielonogórskiej drogówki prowadzili działania ,,Nauka jazdy”, mające na celu między innymi sprawdzenie czy pojazdy są prawidłowo przystosowane do nauki jazdy.

 3. Trzy wykroczenia, a jeden manewr…

  21 maja policjanci ruchu drogowego z zielonogórskiej komendy zarejestrowali przy użyciu wideorejestratora wykroczenia, jakie popełnił kierujący samochodem dostawczym na drodze krajowej K-32. Kierujący został ukarany mandatem i punktami karnymi.

 4. Jechał zdecydowanie za szybko – zatrzymała go zielonogórska drogówka

  Policjanci z zielonogórskiej drogówki, po raz kolejny w ostatnim czasie, przerwali jazdę nieodpowiedzialnego kierowcy. 30-latek jechał niemal 180 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do dziewięćdziesiątki. Kontrola drogowa zakończyła się dla niego mandatem i punktami karnymi.

 5. W weekend policjanci zatrzymali kolejne prawa jazdy…

  W miniony weekend policjanci z zielonogórskiej drogówki zatrzymali kolejne prawa jazdy kierującym, którzy nie zastosowali się do przepisów drogowych i przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.

 6. Zatrzymane dwa prawa jazdy w tej samej chwili...

  Zespół do zwalczania agresywnych zachowań na drodze lubuskiej drogówki zatrzymał prawa jazdy dwóm kierowcom, którzy w Zielonej Górze w tym samym momencie znacznie przekroczyli prędkość.

 7. Działania ,,Bezpieczny Deptak” zielonogórskiej drogówki…

  Od środy policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzą działania pn. ,,Bezpieczny Deptak”, podczas których zwracają uwagę na przestrzeganie przepisów drogowych na terenie naszego zielonogórskiego deptaka.

 8. Kolejny motocyklista zarejestrowany przez wideorejestrator…

  Kolejnego motocyklistę rażąco naruszającego przepisy drogowe zatrzymali i skontrolowali policjanci ruchu drogowego w sobotę. Kontrola drogowa zakończyła się mandatem i punktami karnymi.

 9. Jechał motocyklem za szybko i bez uprawnień…

  Sprzyjające warunki pogodowe powodują, że na drogach pojawia się coraz więcej motocyklistów. Niestety nie wszyscy motocykliści przestrzegają przepisów drogowych i ich brawurowa jazda kończy się mandatem. Tak było 6 maja, kiedy kierujący to policjanci ruchu drogowego uniemożliwili dalszą podróż motocykliście.

 10. Policjanci na motocyklach coraz częściej na drogach…

  Sprzyjające warunki pogodowe pozwalają policjantom na motocyklach coraz częściej wyjeżdżać na drogi naszego powiatu, a podczas patrolowania dróg motocyklem zwracają uwagę na przestrzeganie przepisów drogowych przez kierujących samochodami, jak również jednośladami.