KMP Zielona Góra

Aktualności

BIP_KMP
niebieskatarcza
No_to_racism
niebieska_linia
Policjant_ktory_mi_pomogl
egranica
Skontroluj_autokar
Dopalacze
Dopalacze_kradna_zycie
stop_sekstutystyce
Tlumacz_jezyka_migowego
Kieruj_sie_rozsadkiem
Bezpieczne_wakacje_do_20_wrzesnia
Tak_pomogam_JULCE

Polecamy

Ruch drogowy

 1. W trosce o bezpieczny weekend….

  Za kilka dni początek roku szkolnego, a przed nami ostatni wakacyjny weekend. Policjanci ruchu drogowego w ramach działań „Ostatni weekend wakacji” będą dbali o bezpieczeństwo wszystkich osób, które postanowią wyjechać w tym czasie na wypoczynek. Wyruszając w drogę pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie!

 2. Stracili prawa jazdy podczas weekendu…

  Miniony długi weekend na długo zapamiętają trzej kierujący, którzy tak się spieszyli jadąc w terenie zabudowanym, że przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Przez najbliższe 3 miesiące będą zmuszeni korzystać z innych środków komunikacji, bo właśnie na 3 miesiące stracili uprawnienia do kierowania.

 3. Dwa prawa jazdy zatrzymane w sobotę…

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego 16 lipca zatrzymali kolejnych kierujących, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Obaj kierujący stracili prawo jazdy na 3 miesiące. Kontrola drogowa zakończyła się także skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu w pierwszym przypadku oraz ukaraniem mandatem drugiego kierującego.

 4. Policjanci zainicjowali spotkanie z przedstawicielami GDDKiA…

  Dzisiaj /13 lipca / przed południem z inicjatywy zielonogórskich policjantów ruchu drogowego odbyło się spotkanie z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na drodze K-32. Tematem dyskusji był odcinek drogi, na którym 3 lipca doszło do śmiertelnego wypadku.

 5. Nadmierna prędkość przyczyną utraty praw jazdy…

  W ciągu tylko jednego dnia policjanci ruchu drogowego zatrzymali uprawnienia czterem kierującym za nadmierną prędkość. Dwóch kierujących wpadło w miejscu, gdzie mieszkańcy narzekali na zbyt szybko jadące pojazdy.

 6. Stop agresji na drodze…

  Niestety coraz częściej na drogi przenosimy agresywne zachowania i odreagowujemy swoją frustrację na innych co czasami prowadzi do niebezpiecznych sytuacji. Informacje o agresywnym zachowaniu kierujących w stosunku do siebie docierają także do policjantów. Wczoraj, pewien motocyklista wyładował swoją złość na samochodzie osobowym, powodując jego uszkodzenie. Mundurowi ustalają okoliczności zdarzenia i dane sprawcy.

 7. W trosce o zwiększenie bezpieczeństwa na drogach…

  15 czerwca zielonogórscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego spotkali się z przedstawicielem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, aby przeanalizować kwestie związane z bezpieczeństwem na tych odcinkach dróg, gdzie w ostatnim czasie doszło do dwóch wypadków śmiertelnych.

 8. Działania ,,Nauka jazdy” zielonogórskiej drogówki…

  7 czerwca od rana policjanci z zielonogórskiej drogówki prowadzili działania ,,Nauka jazdy”, mające na celu między innymi sprawdzenie czy pojazdy są prawidłowo przystosowane do nauki jazdy.

 9. Trzy wykroczenia, a jeden manewr…

  21 maja policjanci ruchu drogowego z zielonogórskiej komendy zarejestrowali przy użyciu wideorejestratora wykroczenia, jakie popełnił kierujący samochodem dostawczym na drodze krajowej K-32. Kierujący został ukarany mandatem i punktami karnymi.

 10. Jechał zdecydowanie za szybko – zatrzymała go zielonogórska drogówka

  Policjanci z zielonogórskiej drogówki, po raz kolejny w ostatnim czasie, przerwali jazdę nieodpowiedzialnego kierowcy. 30-latek jechał niemal 180 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do dziewięćdziesiątki. Kontrola drogowa zakończyła się dla niego mandatem i punktami karnymi.