KMP Zielona Góra

Aktualności

Mapa zagrożeń
Wstap_do_policji
Dzielnicowi
Moja_komenda
BIP_KMP
Ku przestrodze
niebieskatarcza
No_to_racism
niebieska_linia
Policjant_ktory_mi_pomogl
egranica
Skontroluj_autokar
Dopalacze
Dopalacze_kradna_zycie
stop_sekstutystyce
Tlumacz_jezyka_migowego
Kieruj_sie_rozsadkiem

Polecamy

Ruch drogowy

 1. "Bezpieczny sierpniowy weekend" – podsumowanie

  Wczoraj policjanci ruchu drogowego zakończyli pięciodniową akcję „Bezpieczny sierpniowy weekend”. Na drogach powiatu zielonogórskiego doszło do 2 wypadków, w których niegroźne obrażenia odniosły 2 osoby, policjanci zatrzymali także 8 kierujących po alkoholu.

 2. W trosce o bezpieczeństwo i porządek

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego w związku z licznymi prośbami mieszkańców i radnych podjęli działania, aby sprawdzić zachowanie kierujących parkujących w okolicy ryneczku przy ul. Owocowej i Fabrycznej. Najbardziej uciążliwym problemem dla mieszkańców okazało się nieprzestrzeganie przez klientów targowiska przepisów ograniczających parkowanie do wyznaczonych miejsc.

 3. EGZAMINY NA PIERWSZE „PRAWO JAZDY”

  W czerwcu br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Zielonej Górze zostali zaproszeni przez Dyrekcje Szkół Podstawowych do przeprowadzenia egzaminów na kartę rowerową. Do części praktycznej przystąpili uczniowie w wieku 10 lat, którzy zdali z wynikiem pozytywnym część teoretyczną egzaminu.

 4. Policjanci kontrolują autokary i busy

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego kontrolują codziennie od kilku do nawet kilkunastu autokarów wyjeżdżających na wycieczki z dziećmi i młodzieżą. Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie, prosimy wszystkich chętnych do przeprowadzenia kontroli autobusów przez policjantów o zgłaszanie tego co najmniej dzień wcześniej pod numerem 997.

 5. Rowerzystka potrącona na pasach

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy kierującemu, który ominął samochód ciężarowy stojący przed wyznaczonym przejściem i przejazdem rowerowym, po czym potrącił jadącą prawidłowo rowerzystkę. Kierujący za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

 6. Czy wolno jest przechodzić przez drogę nie po przejściu dla pieszych? Policjanci ruchu drogowego odwiedzają przedszkolaków

  Zdrowie, życie i bezpieczeństwo dzieci stanowi niezwykle istotną rolę w społeczeństwie. Już od najmłodszych lat należy kształtować właściwe zachowania wśród najmłodszych, dlatego w dniu 12 czerwca 2017 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne dla przedszkolaków z Akademii Talentów w Zielonej Górze.

 7. „Bezpieczny na drodze” z zielonogórską Policją

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego uczestniczyli w pracach komisji międzyszkolnego konkursu „Bezpieczny na drodze” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 18. Przy tej okazji policjanci promowali też akcję „Kaski, paski i odblaski” oraz przypomnieli o kampanii MSWiA pn.: „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

 8. Zielonogórscy policjanci w kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”

  „Kręci mnie bezpieczeństwo” to kampania MSWiA, której podstawowym celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem. W ramach kampanii zielonogórscy policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą na festynach i piknikach, podczas których przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa m.in. podczas jazdy na rowerze, wypoczynku nad wodą czy górskich wycieczek.

 9. Kolejne trzy osoby straciły prawa jazdy

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego w ciągu minionej doby zatrzymali prawa jazdy trzem osobom i skierowali 5 wniosków do sądu o ukaranie. Dwie osoby przekroczyły prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, dwie kolejne spowodowały kolizje, a jedna prowadziła samochód pomimo zatrzymanego prawa jazdy.

 10. Policjanci kontrolują autokary

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego kontrolują codziennie od kilku do nawet kilkunastu autokarów wyjeżdżających na wycieczki z dziećmi i młodzieżą. Dzisiaj /24.05/ jeden z pojazdów nie został dopuszczony przez nich do ruchu. Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie, prosimy wszystkich chętnych do przeprowadzenia kontroli autobusów przez policjantów o zgłaszanie tego co najmniej dzień wcześniej.