KMP Zielona Góra

Aktualności

100 lecie
Mapa zagrożeń
Dzielnicowy bliżej nas
Moja_komenda
Służba Cywilna
niebieskatarcza
No_to_racism
Telefon_zaufania
niebieska_linia
egranica
Skontroluj_autokar
stop_sekstutystyce
Tlumacz_jezyka_migowego
Pomoc pokrzywdzonym

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Działania „Trzeźwy Kierowca”

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego prowadzili wczoraj /7.10/ na rondzie przy zjeździe na trasę S3 działania „Trzeźwy Kierowca”, które już od kilku lat spotykają się z coraz większą aprobatą społeczną i dają także wymierne efekty – coraz mniej kierujących decyduje się na jazdę po alkoholu. Niestety tym razem było inaczej. Policjanci zatrzymali nietrzeźwego, kierującego samochodem dostawczym.

 2. Policjanci z wizytą w przedszkolu

  Wiek przedszkolny jest najbardziej właściwym do kształtowania prawidłowych postaw dzieci w kwestii bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wiemy, że przyniesie to oczekiwane efekty w latach następnych w rozwoju młodego człowieka, dlatego zielonogórscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego tak chętnie organizują spotkania z najmłodszymi.

 3. Kolejne dwie osoby straciły prawa jazdy za zbyt szybką jazdę

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego w ciągu jednego dnia zatrzymali prawa jazdy dwóm osobom, które przekroczyły prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h – jedno na Trasie Północnej, a drugie w Trzebiechowie.

 4. Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

  Dzisiaj /26.09/, już po raz kolejny we wszystkich krajach europejskich prowadzona jest akcja pod nazwą EDWARD (European Day Without A Road Death), czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. Do działań również aktywnie włączyli się zielonogórscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Działania potrwają całą dobę.

 5. Szalał na skuterze – trafił do szpitala. Wkrótce trafi do aresztu.

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego organizują różne działania w trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, a także bardzo często przestrzegają przed brawurą, prosząc jednocześnie o ostrożność na drogach i przestrzeganie przepisów. Nie posłuchał tych próśb pewien młody zielonogórzanin, który popisy na skuterze przed koleżankami, wykonywane na drodze publicznej, zakończył w szpitalu. Wkrótce trafi także na kilka miesięcy do aresztu.