Zielonogórska kampania „Przeciw pijanym kierowcom” - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Zielonogórska kampania „Przeciw pijanym kierowcom”

Data publikacji 21.08.2020

W dniach 17-18 sierpnia 2020 roku na deptaku zielonogórscy policjanci wspólnie z pracownikami Biura Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej brali udział w kampanii „Przeciw pijanym kierowcom”, której celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem dotyczący osób wsiadających za kierownicę po alkoholu.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we współpracy z Komendą Miejską Policji w Zielonej Górze zorganizował kampanię społeczną przeciwko kierującym wsiadającym za kierownicę po alkoholu. W ramach kampanii „Przeciw pijanym kierowcom” na zielonogórskim deptaku zorganizowana została wystawa ukazująca dramatyczne skutki jazdy na tzw. podwójnym gazie.

 

                Na trzynastu dwustronnych billbordach zostały zamieszczone zdjęcia pojazdów uczestniczących w wypadkach drogowych, fotografie skutków zdarzeń spowodowanych przez pijanych kierowców, a także  informacje  na temat konsekwencji jakie mogą spotkać osoby prowadzące pojazdy pod wpływem alkoholu. Wystawę umiejscowiono przed zielonogórskim ratuszem gdzie codziennie przechodzi wiele osób, nie tylko mieszkańców miasta, ale także turystów.

 

                Podczas trwania kampanii zorganizowane zostało stoisko informacyjne, gdzie mieszkańcy mogli porozmawiać z policjantami i specjalistami zajmującymi się m.in. problemem uzależnienia od alkoholu. Ponadto policjanci przypominali, że jazda po spożyciu alkoholu lub środka odurzającego to czynniki mające wpływ na liczbę wypadków drogowych oraz ich skutki. Ponadto poruszali też temat współodpowiedzialności za bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego i przypominali, o konieczności uniemożliwienia osobie nietrzeźwej kierowania pojazdem.  

               

                Kampania prowadzona jest pod patronatem Prezydenta Miasta Zielona Góra Janusza Kubickiego oraz Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych