Weekendowe działania zielonogórskiej „Drogówki” - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Weekendowe działania zielonogórskiej „Drogówki”

Data publikacji 09.01.2018

Zielonogórscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podczas minionego weekendu zatrzymali 5 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Ale to nie jedyne przewinienia jakie na swoim koncie mieli kontrolowani podczas działań weekendowych kierujący. Aż 330 z nich popełniło inne wykroczenia. Najwięcej jak zwykle było przekroczeń dopuszczalnej prędkości.

                Niechlubnym rekordzistą, który stracił prawo jazdy w Zielonej Górze na ul. Głogowskiej okazał się kierujący jadący z prędkością 117 km/h na „pięćdziesiątce. Niewiele mniej mieli jednak kierujący zatrzymali w Trzebiechowie i Klępsku. Tu pomiar policyjnym miernikiem laserowym wskazał prędkości po 114 km/h. Kolejne prawa jazdy stracili kierujący w Nowogrodzie Bobrzańskim – 109 km/h i na ul. Zjednoczenia w Zielonej Górze – 102 km/h. Cała piątka będzie musiała na 3 miesiące przesiąść się na fotel pasażera lub skorzystać z alternatywnej możliwości przemieszczania się. Jeśli jednak któryś z tych kierujących zdecyduje się wsiąść za kierownicę przed upływem 3 miesięcy, w razie zatrzymania przez patrol Policji musi się liczyć z dodatkowym, 3-miesięcznym okresem utraty prawa jazdy, a gdy zostanie zatrzymany po raz trzeci, straci uprawnienia do kierowania, a policjanci skierują go na egzamin.

                Podczas weekendowych działań policjanci ruchu drogowego ujawnili 330 wykroczeń z czego 225 były to przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Oprócz 5 praw jazdy zatrzymanych za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, mundurowi zatrzymali także 14 dowodów rejestracyjnych.

                Działania zielonogórskiej „Drogówki” prowadzone były w miejscach wskazanych m.in. przez mieszkańców miasta i powiatu zaznaczonych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, z której wielu mieszkańców aktywnie korzysta. Dzięki takim informacjom policjanci pojawiają się nie tylko w miejscach wytypowanych na podstawie policyjnych analiz, ale także tam gdzie mieszkańcy sami widzą problemy i zwracają się z prośbą o częstsze patrole np. po to aby wyeliminować z dróg osoby jeżdżące zbyt szybko.

                Najczęściej popełnianym przez kierujących wykroczeniem jest przekroczenie dopuszczalnej prędkości, które jest także jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych.