W Zielonej Górze zmiana operatora numeru 997 - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

W Zielonej Górze zmiana operatora numeru 997

Data publikacji 17.05.2018

Dzisiaj o godzinie 11.00 numer alarmowy 997 odbierany przez Dyżurnego KMP w Zielonej Górze zostanie przełączony do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gorzowie Wlkp. Dyżurny zielonogórskiej komendy będzie otrzymywał dotyczące policji powiadomienia w specjalnym programie komputerowym.

 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji od ubiegłego roku prowadzi pilotażowy program przekazywania numerów alarmowych przez Wojewódzkie Centra Powiadamiania Ratunkowego. Dzisiaj o godzinie 11.00 takie przełączenie nastąpi w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Telefony na numer alarmowy 997 odbierane będą przez operatorów Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gorzowie Wlkp.

 

Operator WCPR przesyła do Dyżurnego KMP w Zielonej Górze komunikat w specjalnym programie komputerowym, który natychmiast wyświetla się na monitorze komputera na jego stanowisku. Dyżurny decyduje o podjętym przez policjantów działaniu.   

 

Dzwoniąc pod numer alarmowy 997 musimy pamiętać o dokładnej informacji dotyczącej miejsca zdarzenia. Dokładna informacja pozwoli szybciej zidentyfikować miejsce zdarzenia. Pamiętajmy, że będziemy przekazywać informacje osobom spoza naszego powiatu, które nie znają naszych miejscowości i dróg – dlatego trzeba precyzyjnie określać miejsce o które chodzi.

 

Pilotażowy program przełączania numeru alarmowego trwa od ubiegłego roku w całym kraju. 21 maja takie przełączenie nastąpi również w Komisariacie Policji w Sulechowie.